křik z davu

naučte se snít

14. července 2012 v 22:14 | Aurora
Spousta lidí by vám řekla, že jejich snem je vystudovat, najít si partnera a mít velkou rodinu. Procestovat svět za osmdesát dní. Napsat a vydat knihu. Stát se fotografkou, modelkou, herečkou, zpěvačkou, ... Pro mě tohle nejsou sny. Dřív taky byly, ale teď už ne.

Já si myslím, že jako sny můžeme počítat jenom nereálné věci. A pak taky různorodé vjemy vytvářené mozkem během spánku, ale o tom tady mluvit nechci. Většina z věcí, které jsem vypsala nahoře, se dá uskutečnit, když se hodně snažíte. Samozřejmě, nemusí to být přesně tak, jak jste si přáli, ale můžete to dost ovlivnit. Ano, existují výjimky, ale tak to bude vždycky.

Jeden z mých snů je žít v Narnii, Bradavicích nebo Středozemi. Nějak mě nelákají světy, kde to nadpřirozeno žije mezi námi a my o tom ani nevíme. Samozřejmě, kdybych byla jedna z těch, kteří něco tuší, tak bych se toho nestranila. Ale žít ve světě, kde je normální, že se zvířaty mluvíte, kde existují kentauři, kde stačí mávnout hůlkou a máte po starostech, nebo kde můžete jít na pivo s trpaslíkama a pouštět petardy s hobitama? To je sen. Fakt skvělej sen.

Nechápu, proč je dneska spousta lidí tak uspěchaná a úzkoprsá. Lidi by se měli naučit užívat si krásný okamžiky s lidma, co maj rádi, radovat se z maličkostí, riskovat, dělat chyby a pak se z nich poučit, kupovat si věci, který absolutně nepotřebujou, třeba jenom kvůli krásnýmu obalu a spoustu dalších blbostí. Měli by se zastavit a snít. Všichni umělci jsou svým způsobem blázniví snílci, nemyslíte?

Vážně by to lidem prospělo, kdyby se naučili žít, tak jak nejlíp dovedou. Pak by si třeba splnili ty svoje přání a pořádně si vychutnali snění.
 
 

Reklama