alter ego

survival kit, first edition

21. dubna 2013 v 18:02 | Aurora
Tak jsem se k tomu konečně dostala. Berte ale v potaz, že jsem se nechala trochu unést a pravá podstata "survival kitu" se jaksi vytratila. Teď je to spíš "krabička" srdečních záležitostí. A takhle když to vidím vyfocené, tak to rozhodně není všechno - jinými slovy, určitě přijdou ještě další edice.

Abych vám trochu přiblížila celou mou sestavu - začnu od levého horního rohu a pojedeme po řadách. První vidíte můj černý deník paperblanks, kam si příležitostně zapisuju a lepím vstupenky a tak. A pod ním prosvítají mé žluté "jazykové" desky. V nich mám ruční přehledy na všechny jazyky, které se učím. A k tomu další věci, které mě zajímají, můžou se mi hodit v budoucím studiu, nebo sjem si je prostě sepsala v důsledku chvilkového poblázenění. Například Mohsovu stupnici tvrdosti nebo Beketovu řadu prvků. A ne, neplánuju v budoucnu studovat chemii ani biologii.
Pak následuje čtečka Prestigio s elegantním koženkovým obalem, kterou jsem oficiálně přejmenovala na Creepa. (Mám ve zvyku si vše personalizovat, jedna moje flashka se jmenuje GLUMR a další Stalkien a telefon Freddie. To by bylo na dlouhé vysvětlování!) Pak následuje lahev na vodu, která se N.d. už dvakrát vylila do tašky, takže jsem ji radostně přijala za svou. První řadu pak zakončuje peněženka (to je kapitola sama o sobě) a sluchátka Koss, které mi zasponzoroval strejda, díky mu, jedině s nimi přežiju cestování busem do míst dalekým i nedalekých.

nepropadejte panice

31. prosince 2012 v 12:24 | Aurora
Tak se nám zase rok s rokem sešel. Za necelých dvanáct hodin budeme v roce s třináctkou na konci - schválně, koho to děsí? Upřímně, já nikdy novej rok nijak neslavila, většinou jsem ho nakonec trávila na chatě a ani letos to nebude jinak. Prostě si s rodičema otevřeme lambrusco, šáňo, víno, dáme si něco k jídlu a budeme možná koukat na odpočet. A tímto se prohlašuji za největšího pařmena roku, vážení! Ale abych tu nemlela zbytečnosti, chtěla jsem se ohlédnout za minulým rokem a napsat pár věcí, které se na mě změnili, ať už fyzicky či mentálně.
-> Rozhodla jsem se, že chci být polyglot. :D Teď mluvím česky, anglicky, slušně se domluvím španělsky, francouzsky bych to taky zvládla, začla jsem se učit latinu (kde jsem podle internetu vlastně na úrovni příjimaček FF UK, což mě děsí, protože toho je fakt málo :D), začínám s italštinou, dál mám v plánu řečtinu, mám základy němčiny, tak se k ní chci někdy vrátit. A v létě chci kouknout na esperanto a po prázdnináchmožná na ruštinu, ale to je zatim tak jako uvidíme.
-> Mám asi nejdelší vlasy, co jsem kdy měla a rozhodně je ještě nehodlám stříhat, teď jsou tak nějak v pase. A zároveň mám nejužší pas, co jsem kdy měla (a největší prsa, ale pšt) :D
-> Založili jsme si s kamarády malý soukromý "sbor", kde si zpíváme co chceme a já můžu zpívat s kým chci, protože mě stejně není slyšet, ha!
-> Je ze mě už nadobro seriálový maniak. Mám na svým kontě asi dvacet seriálů, když počítám ty rozkoukaný/dokoukaný a asi dalších deset plánuju. To je podle mě slušné skore. Takže zároveň plánuju článek (resp. asi několik článků), kde vám představím některé méně známe, ale skvělé seriály.
-> Jsem fakt aktivní. Jednak teda ty jazyky, "zpěv" a seriály. Pak mám jednou odpoledne volleyball, jednou ráno před školou ping pong a jednou ráno před školou badminton. A teď mě mamá (ano, začla náhle vyžadovat, ať jí oslovuju mamá :D) zatáhla do třicetidenního programu kalanetiky.
-> Jsem flexibilnější, fyzicky myšleno. Byla jsem dřív takováta holka, jak si dosáhla s rovnýma nohama asi tak ke kotníkům, to mě štvalo, tak jsem se celý léto protahovala a teď dám na zem pěsti, skoro i dlaně. A skoro dosednu provaz, ale na tom chci zapracovat ještě víc!
-> Mám míň "přátel" a víc přátel. A ty úvozovky tam hrají důležitou roli! Asi je to tím, že jsem otevřenější, což lidi často interpretují jako zlejší, takže prostě tak. Máme naší partu, která je skvělá, jsme v ní jenom myskvělí lidé, takže si není na co stěžovat :D
-> Mám vytříbenější vkus, ikdyž to není to, co vidíte na modních blozích, ale je to konečně něco koukatelného, pohodlného a přesně dle mého gusta :D

A tím bych to asi uzavřela, teď už s ničím dalším asi nepřijdu.
A nějaká předsevzetí? Respektive, předsevzetí... tak bych to nenazvala, protože to pak určitě nedodržim, že. Ale vlastně nemám nic extra konkrétního. Vlastně jenom být taková, jaká jsem teď, to mi vyhovuje.
Pokud se hodně zamyslím, tak samozřejmě dosednout ten provaz na obě nohy, naučit se ty jazyky, ušít si něco pěkněho na šicím stroji novém, nepolevit ve škole, vyrýsovat svaly na břiše (zhubnout už je mainstream :D) a tak různě.

Tak vám přeju jenom všechno dobré do třináctkového roku ;)
P.S.: Taky jsem zapomněla zmínit, že se tak nějak řídím heslem "It's not enough, that I should succeed, others shoul fail.". Takže tak:D

knižní dotazník, část 2

29. září 2012 v 16:29 | Aurora
weheartit.com

26. Jak často vybíráš knihy podle obálky?
Rozhodně jen kvůli obálce nekupuju, ale nechám se obálkou zaujmout. Asi jsem trochu povrchní.

27. Jak často souhlasíš s negativní knižní kritikou?
(Téměř) čistě negativní recenze nečtu, takže vlastně nikdy. Ale pokud jde o takové ty minusy vypíchnuté v některým recenzích, tak to občas jo.

28. Co psaní negativních recenzí?
Nečtu takové recenze, takže je logicky ani nepíšu.

29. Když by sis mohla vybrat v jakém dalším jazyce bys uměla číst, jaký by to byl?
Pravděpodobně franouczština (popřípadě španělština. A pokud bych měla volit z "exotičtějších", tak japonština.

30. Největší knižní výzva?
Tady to pro mě není žádná určitá kniha, ale spíš uvědomění si způsobu (více do hloubky), jakým je kniha napsaná. Já se vždycky zažeru do příběhu a pak když mám říct jak to bylo napsané... eh?

knižní dotazník, část 1

21. září 2012 v 20:33 | Aurora
weheartit.com
1. Oblíbená kniha z dětství?
Když pominu Harryho Pottera, Pána Prstenů, Eragona, Kroniky Prydainu (a další) a pojmu to jako opravdu dětskou knihu, tak to bude Valdík! Takový ten obrýlený mužíček s pruhovanou čepicí, toho musíte znát.

2. Co právě čteš?
Momentálně jsem si koupila (a rozečetla) v Shakespeare and Sons knihu "Numbers: Time to run", což čtu třeba na monotónních hodinách češtiny. A zároveň jsem se vrhla na re-reading LOTRa v angličtině :)

3. Máš právě nějakou rezervaci v kihovně?
Nemám, většinou nerezervuju, maximálně si tam knížku bloknu a ve stejný den ji vyzvednu, je to tak pohodlnější. Možná si ale budu muset rezervovat povinnou četbu, ikdyž o tom silně pochybuju.

4. Knižní zlozvyk?
Nad tímhle se musím zamyslet. Ráda chodím do knihkupectví, ikdyž si tam jen výjimečně něco koupím. V knihovně si vždycky naberu víc knih, než stihnu přečíst. Nosím s sebou všude právě rozečtenou knihu, pokud má pěknou obálku. A mám dlouhé seznamy knih, které ještě musím přečíst (before I die?).

5. Co máš právě půjčeno z knihovny?
Momentálně nic, plánuju se tam stavit příští týden. Nějak teď nebyl čas a doma knížky byly.

desetidenní seznámení podesáté a naposledy

22. července 2012 v 12:52 | Aurora
jedna moje fotka


Mám ráda oheň. A Photoshop.

desetidenní seznámení podeváté

21. července 2012 v 12:47 | Aurora
dvě oblíbené písničky - dnes na téma zombie

2) Stephanie Mabey - The Zombie Song : je to děsná blbost, ale fakt skvělá! Melodie i text odkazují na několik populární písniček (Justin Bieber etc) nebo třeba na "Edwardobellovskou" lásku. Upřímně, jaké lepší vyznání lásky než "If I were a zombie, I'd never eat your brain!" existuje? Žádné. A bodka.
1) The Cranberries - Zombie : tohle zase neni blbost, ale je skvělá! Mám na ní vzpomínky hlavně z lyžáku, kde jsme jí hodně poslouchaly s Nikoletou a v refrénu jsme slyšely "What's in your heead, in your hee-ead, Salááme, Saláme, Saláme-e-e!". Což mi připomíná, jak jsme v autobuse nemohly přijít na to, co zpívá Bruno Mars v refrénu Grenade - "I'd throw my head on a plane for ya!" to asi nebylo :)

desetidenní seznámení poosmé

20. července 2012 v 14:33 | Aurora
tři filmy, které patří mezi moje nejoblíbenější

3) Podfu(c)k. Skvělej film s Bradem Pittem v roli cikána. To prostě musíte vidět v originále, stojí to za to, vážně. Ale i asi po druhým shlédnutí pořád kopmletně nechápu zápletku... to se vsákne. Gauneři, rvačky a Brad Pitt - takový filmy mám docela ráda :D
2) Fight Club. Po shlédnutí tohoto filmu budete mít nutkání dát každému na potkání pěstí. A nebo se aspoň přihlásit na kurz sebeobrany. Zase tady hraje skvěle Brad Pitt (s ním bych ještě třeba doporučila Ocean Eleven). A taky Helena Boham Carter a Edward Norton. Hodnocení 8,8 na imdb si určitě zaslouží, možná i tu 9 bych tady dala.
1) Marley & Me. Jeden z mála filmů, co mě dokážou rozbrečet. Čím je náš Argon starší, tím víc. Jestli máte psa a nejste bezcitní, tak si taky pobrečíte. Ale stejně je to výbornej film i knižní předloha, oboje doporučuju, kde můžu.

desetidenní seznámení posedmé

19. července 2012 v 13:59 | Aurora
čtyři knihy, které patří mezi mé nejoblíbenější

4) Eoin Colfer - Artemis Fowl. Nejgeniálnější zlodějíček. Asi nepřežiju, že 10.7. vyšel poslední díl...
3) Darren O'Shaugnessy - Darren Shan. Doporučila bych ho každýmu, konečně skvělý pojetí upírů a nadpřirozenýho světa.
2) Patricia Briggs - Mercy Thompson. Tady zase skvělý pojetí měničů a vlkodlaků a nadpřirozenýho světa. Taky doporučuju.
1) Rick Riordan - Percy Jackson. No a Řecko je taky úžasný. Sice jsou knihy určený spíš pro dvanáctiletý a tak, ale stejně se to dobře čte i šestnáctiletejm třeba. Riordan prostě umí psát.

+BONUS próza: Harry Potter. Každý díl už jsem četla tolikrát... Nikdy mě nepřestane bavit.
+BONUS poezie: Lermontov - Démon. On a Erben jsou moji oblíbení básníci. Zvlášť když má hlavní postava moje jméno.)

desetidenní seznámení popáté

17. července 2012 v 14:15 | Aurora
šest míst, které bych chtěla jednou navštívit

6) Machu Picchu. Už jen kvůli tomu názvu. A taky bych tam určitě našla poklad.
5) Artemidin chrán v Efesu. Protože to je jeden z divů světa, Řekové jsou skvělý a je to úžasná stavba. Celkově mám ráda dějiny starověkého Řecka a řeckou mytologii.
4) Coloseum. Další úžasná stavba. Itálii bych prošla celou, ale Coloseum mě láká víc než třeba šikmá věž v Pise.
3) Irskou hospodu a venkov. Magical legend of Leprechauns je moje oblíbená pohádka, tam je Irsko úžasný, tak proč ne.
2) The Wizarding World of Harry Potter - Orlando, Florida. Tohle asi nepotřebuje moc komentář.)
1) Astrál. To prostě stojí za to. A bylo by fajn tam jednou bejt, místo jenom o tom poslouchat...

desetidenní seznámení počtvrté

16. července 2012 v 11:11 | Aurora
mých sedm přání
7) Polaroid nebo zrcadlovku. Polaroid se mi líbí už strašně dlouho, protože to je skvělá věc, ale teď už docela nepraktická a leze do peněz. Zrcadlovka by byla prostě úžasná. Nejen na profilovky...
6) Stát se novinářkou. Mým svůj vlastní pravidelnej sloupek na libovolný téma, kde bych se mohla vyřídit, dělat co mě baví a dostávat za to peníze.
5) Hodně cestovat. Nejlíp jako novinářka i jako turista, to by se střídalo.
4) Najít si skvělou brigádu. Požadavky: velký výdělek, za práci, kde můžeme pořád kecat. Nebo tak něco. A nebo nějakou novinářskou kariéru v mladém věku!
3) Být ve všem příští rok úspěšná. Naprosto ve všem. Já si kvůli tomu máknu, ale štěstí by se mi hodilo.
2) Skvělý role v anglickejch divadlech příští rok. A jet do Anglie. A udělat FCE na víc jak 80%, takže bych získala rovnou CAE. A bejt úspěšná i v ostatních jazycích.
1) Vidět polární zář.
 
 

Reklama