retro tag devadesátek

10. srpna 2013 v 19:58 | Aurora |  vzpomínky
Víte, jaké jsou nejjednodušší, ale zároveň zábavné články? Takzvané TAGy, určitě znáte. Tenhle koluje po internetu hlavně na youtube ve formě videí pod mnoha názvy - 80's tag, 90's tag a teď i retro tag u Petry z petralovelyhair. A jak jsem u toho videa vzpomínala, tak jsem si řekla, že tohle bude fakt jednoduchý článek, tak třeba zavzpomínáte se mnou.
Pro info, já bych spadala do 90's tagu. A předpokládám, že moje rodiče by u spousty otázek odpověděli jinak, takhle si to prostě pamatuju já a hotovo.

1) oblíbený večerníček/pohádka
Já na večerníčky nikdy moc neholdovala, upřímně, takže to si vážně nevzpomenu. Vyrůstala jsem spíš na Harry Potterovi, Pánu prstenů a Hobbitovi, Eragonovi, Kronikách Prydainu a takhle. Ale z pohádek jsem měla ráda hlavně ty, které dávali o Vánocích - Popelku, Princeznu se zlatou hvězdou na čele - a nebo Disneyovky.
2) oblíbený interpret/skupina/hudba
Úplně nejdřív jsem "aktivně" poslouchala 4tet a Ewu Farnou, ha. A pak se k tomu přidali Blog 27, O-Zone a The Offspring. Od O-Zone jsem pořád dokola poslouchala jenom Dragoste Din Tei (nebo tak nějak), protože to byla jako hračka z McDonaldu, taková modrá krabička, ta byla super! A nebo pak znělku Crazy Froga, to jsem uměla i na klavír kousek.
3) oblíbená sladkost
Já byla vždycky na čokoládu a nutellu, to bylo je moje. Ale jinak třeba Lipa, pak takový ty hnusný tvrdý růžový žvejkačky za dvě koruny s tetováním a nebo kočičí jazýčky, ty dřív nosila babička mě a bratrovi, teď žezlo převzali bratranec a sestřenice.


4) oblíbená dětská hra
Z počítačů samozřejmě miny a pak takovej panáček, kterej se snažil uplavat žralokům, ještě na těch starejch počítačích s disketama, ne DVDčkama! A víte co? Nikdy jsem neměla Tamagochi! To je jeden z mých nesplněných dětských snů! A ani bárbínku, kvůli bratrovi jsem si hrála spíš s vojáčky a autíčky. A z těch ostatních her byla oblíbená samozřejmě vybíjená, na babu a nebo na třetího, to bych si zahrála i teď! Určitě znáte - jeden stojí uprostřed, ostatní dva si přes něj házejí a míč a on ho má chytit, aby mohl ze středu. Protě super.
5) oblíbené jídlo v dětství
Jako malá (a i teď vlastně) jsem měla strašně ráda tuňáka, ale nikdy jsem ho nemohla sníst sama. Takže vždycky, když jsem šla k babičce, tak tam na mě čekala konzerva tuňáka, kterou jsem si mohla celou sníst a cítit se výjimečně. A taky jsem měla ráda palačinky a lívance, abych nezněla jako takovej úchyl!
6) oblíbená dětská knížka
Jako "pohádku před spaním" nám maminka četla HP, LOTRa, Kroniky Prydainu, Artemise Fowla a tak. Ale když jsem začla sama číst, tak jsem četla hlavně Darrena Shana, sérii Ulysse Moora a nebo takovýty rádoby detektivky pro děti, kde jsme měli i třeba "lupu" co pak odhalila čárkovej obrázek a tak, to bylo boží.
7) oblíbené oblečení/obchod s oblečením
Já dřív nosila takový modely! Zvonáče a nebo úplně volný kalhoty, skejťácký tenisky, proužkatý svetry s kapucema. A strašně jsem se vyhíbala sukním a šatům, to mi vydrželo až do tý doby, než jsem šla na gympl. Teď jich sice moc nemám, ale líbí se mi.
8) oblíbený seriál
Pokemoni a digimoni! A když už jsem chodila do školy, tak vždycky když jsem přišla, tak dávali na Primě Čarodějky, Buffy nebo Přátele. Ty jsem měla a mám hodně ráda. Nesmím taky zapomenout na Gillmorky, to jsem si přišla jako velká holka, a Simpsonovi.
9) idol
Tak to mě minulo, všichni nějakého měli a já se jim smála. Byla jsem hodně zlomyslná.
10) oblíbená hláška
Haha, to bych si musela něco pamatovat! Hm, hodně jsme se zdravili "čus bus autobus" a všechno bylo "hustý". A taky chtěli být všichni BFF a dělali si tajný pakty a deníčky a pak sí říkali ségra. Jenom mě měli všichni rádi :D

A co vy? Jsme si podobný? Jste jiná generace? Jste naprosto jiný?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Babe Babe | Web | 13. srpna 2013 v 11:16 | Reagovat

Su stejně staré jako ty a vůbec bych nevědělo, jak to vyplnit :D.

2 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 26. srpna 2013 v 8:27 | Reagovat

Jsem asi ještě o něco starší generace, ale nemít barbínku? To si neumím představit.. Bez tamagochiho bych klidně přežila, ale bez barbie? Ale zase mi nikdo nepředčítal Harryho a podobné cool knížky, spíš takové víc dětské..
Je super takhle vzpomínat. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.