Duben 2013

survival kit, first edition

21. dubna 2013 v 18:02 | Aurora |  alter ego
Tak jsem se k tomu konečně dostala. Berte ale v potaz, že jsem se nechala trochu unést a pravá podstata "survival kitu" se jaksi vytratila. Teď je to spíš "krabička" srdečních záležitostí. A takhle když to vidím vyfocené, tak to rozhodně není všechno - jinými slovy, určitě přijdou ještě další edice.

Abych vám trochu přiblížila celou mou sestavu - začnu od levého horního rohu a pojedeme po řadách. První vidíte můj černý deník paperblanks, kam si příležitostně zapisuju a lepím vstupenky a tak. A pod ním prosvítají mé žluté "jazykové" desky. V nich mám ruční přehledy na všechny jazyky, které se učím. A k tomu další věci, které mě zajímají, můžou se mi hodit v budoucím studiu, nebo sjem si je prostě sepsala v důsledku chvilkového poblázenění. Například Mohsovu stupnici tvrdosti nebo Beketovu řadu prvků. A ne, neplánuju v budoucnu studovat chemii ani biologii.
Pak následuje čtečka Prestigio s elegantním koženkovým obalem, kterou jsem oficiálně přejmenovala na Creepa. (Mám ve zvyku si vše personalizovat, jedna moje flashka se jmenuje GLUMR a další Stalkien a telefon Freddie. To by bylo na dlouhé vysvětlování!) Pak následuje lahev na vodu, která se N.d. už dvakrát vylila do tašky, takže jsem ji radostně přijala za svou. První řadu pak zakončuje peněženka (to je kapitola sama o sobě) a sluchátka Koss, které mi zasponzoroval strejda, díky mu, jedině s nimi přežiju cestování busem do míst dalekým i nedalekých.

z nouze ctnost

9. dubna 2013 v 20:45 | Aurora |  vzpomínky
Bohužel teď nemám sílu na smysluplnější články, ale to přijde, slibuju! Už se mi v hlavě rýsují nápady. Plus čekám na lepší světlo, ať můžu k článkům něco nafotit (nechte se překvapit) - teď když přijdu ze školy, tak je pološero, což mě neskutečně irituje. A navíc mám konečně po x měsících zpátky notebook, tak se můžu vrátit k psaní. Na cizích se mi nepíše dobře. Jednak máme s kamarádkou rozepsanou povídku (odkaz dodám, až zveřejníme) a druhak musím napsat dva články "do novin" - jeden do hospodářských internetových (The Student Times) a jeden do MF Dnes (Studenti čtou a píší noviny). A teď už k mobilním nekvalitním fotkám aneb "Lately I've been...":

(1) Byla jsem v pražském terariu/minizoo s našimi biologickými praktiky a tohle se mi tam líbilo nejvíc. Teda i ti živí krokodýli, jinak mě tam ty pavouci a hadi a tak až tolik neokouzlili.
(2) Už odmítám dál nosit zimní kabát, tak jsem vytáhla svůj červený trenčkot a jsem zase za Karkulku. Shodou náhod se musím do zítřka (doháje!) naučit i text Karkulky na anglické divadlo! Plus píšeme kompozici z matiky, tak mi držte palce!
(3) V kočičím hrnku snídám kakao nebo kafe a u toho jsem si četla (dočteno) Hobbita. Byla jediná doba, kdy jsem se v klidu ke čtení dostala, paradoxně. Našla jsem totiž doma krásnou starou anglickou verzi!
(4) A nejvíce nekvalitní fotka - nebaví mě párovat ponožky, takže ráno ve tmě jenom namátkou hledám dvě stejně dlouhé a takhle o většinou dopadá. Horší je to v ty dny, kdy mám jednu šedou a druou svítivě růžovou...