chata v horách

13. února 2013 v 17:04 | Aurora |  recenze
Taky je pro vás nepsané pravidlo, že když u vás přespává kamarádka, tak se pouští prakticky jen horrory?
U nás svým způsobem ano, tak jsem si řekla, že tenhle bych vám mohla trochu přiblížit. Cabin in the woods je horrorová komedie z roku 2011, režírovaná Drewem Goddardem, jinak známým hlavně jako producent Buffy nebo Ztracených. Co mě na tomhle filmu zaujalo je, mimo jiné, že na to jaké to je téma má poměrně vysoké hodnocení na imdb (7,2) i csfd (70%).

Abych vás lépe uvedla do děje - skupinka pěti vyšokoškoláků se vydá na výlet do hor, kde si pronajmou levnou chatku na pár dní. Nejdřív se všechno zdá jako normální poflakování kamarádů, ale postupně zjistí, že je na té chatce něco divného. A pak to začne. Systém, jakým je chata "zvenčí" ovládaná mi trochu připomínal arénu z Hunger games, ale to mi nijak nevadilo. Navíc měl film zápletku i relativně rychlý spád, až jsem se musela smát, jakým tempem umírali, to byste nevěřili!
Výše jsem psala, že se snímek řadí mezi takzvané horrorové komedie, k tomu bych se teď chtěla vrátit. U klasických horrorových komediích se většinou spíše směju a sem tam se objeví nechutná scéna se spoustou krve nebo jinými tělními tekutinami, tady je to ale právě naopak. Teda, ne že byste se u sledování klepali hrůzou, ale určitý stupeň děsivosti si "Cabin in the woods" udržuje v průběhu celého filmu a místy ho nabourá vtipnou scénkou - bod k dobru.

Abych pravdu řekla, celkově mi film připomíná něco mezi Hunger Games (viz výše, systém ovládání chaty), Matrixem (obzvláště pak scéna s výtahy, spoiler - kde se dostanou poslední dva přeživší do centra společnosti, která chatu ovládá, tam se mi i moc líbilo zpracování všech možných nestvůr, povedené kousky) a klasickým (ne)horrorem.

Shrnutí: za mě 75%, film bych doporučila, když se nechcete nudit, ale ani moc bát.
Bonus: tenhle plakát mě dost pobavil (zdroj fotky: csfd.cz)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Babe Babe | Web | 15. února 2013 v 8:03 | Reagovat

Sice u mě nikdo nikdy nepřespával, ani to neplánuju,, stejně stahuju! :D Potřebuju co nejvíc filmů, které na csfd můžu ohodnotit :D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.