existenciální krize

12. ledna 2013 v 21:28 | Aurora |  vzpomínky
A je to tu zase. Nový rok a nová krize.
Mám sice do maturity ještě (relativně) daleko, ale teď z toho nějak šílím. Ani ne z maturity nebo z příjimaček na vysokou, u obojího jsem si svým způsobem jistá, že to půjde v pořádku. Nemůžu se rozhodnout, jestli to mám nazývat vysoké ambice nebo vysoké sebevědomí... Ale k tomu jsem se dostat nechtěla.
Mám jasné, že když čr, tak Praha a Karlovka. Pravděpodobně filosofická fakulta, konkrétně latinsko-řecká studia. Ale to spíš jako koníček, řekněme, a k tomu paralelně nějaký další obor. A tam začíná ta krize.
Matfyz by byl vlastně fajn totiž.
Nebo žurnalistika na fakultě sociálních věd mě láká.
Respektive celkově mediální studia.
Nebo bych chtěla jít radši studovat do zahraničí?
Nebo jenom v rámci Karlovky jet na stipendium/stáž/něco v tom smyslu někam za hranice?
Už je mi tak nějak jasné, že si podám přihlášky na víc oborů a vybírat budu pak, jak to tak vidím.

To si nějak v tý hlavě proberu, uklidním se na chvilku, dám si nohy na stůl a teplý čaj. Jenže pak to přijde znova. Ale co bude pak? Všichni chtěj mladé lidi, ale chtěj praxi. A co když se nikde nebudu moct uplatnit? Co když třeba skončím jako učitelka? Ono by to vlastně nebylo špatné, jenže to vůbec není to co plánuju... Co když zůstanu v Čr a nebudu v cizině?
A pak už zůstávám u táhlého souvislého "áááááááááá" a pohledů do náhodných míst. Krize takového rázu vážně nemám ráda. Jakože fakt ne. Trpíte na ně taky?

P.S.: Taky tak rádi píšete seminárky a eseje? Nebo jsem jedna z mála takhle šáhlých lidí? Sice ještě absolutně nevím, co napíšu na tři strany o odpadovém hospodářství, ale má první myšlenka, když nám učitelka práci zadala, byla "jé, seminárka!". Zvláštní.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | Web | 17. ledna 2013 v 8:23 | Reagovat

Tři strany o odpadovém hospodářství-perfektní:D to bych teda taky nevěděla:D Krásný článek:) aspoň víš co chceš dělat a baví tě to to je paráda:) :) :) ať se ti všechno daří!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.