Listopad 2012

od latiny na vysokou

18. listopadu 2012 v 19:16 | Aurora
Nebyl náhodou někdo z vás (ne)přažáků v pondělí na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy na Dni latiny?
Jestli vám to někdo nabídl a vy jste nešli, tak jste dle mého prohloupili.
My jsme s N. nejdřív koukaly na odpolední program, kde byly dvě přednášky podle vlastního výběru. Ale nakonec jsme si řekly, že když už, tak už a šly jste na celý program.
Začínalo se v v deset, jestli si to dobře pamatuju (bože, vždyť to bylo před týdnem!), kdy proběhl v největší sále FF UK malý úvod do celého dne, ať se tam lépe orientujeme. Pak byly v témže sále dvě za sebou následující přednášky o antickém Římě a vývoji latiny v Evropě. V pauze mezi nimi se nám bohužel povedlo zabít svačino-oběd... byl to vtipný, ale i smutný pohled :D
Následovala hodinka a půl pauza na oběd, tak jsme skočily do Rembrandta pro salát a ciabattu, kterou se N. ale nakonec taky povedlo zabít. Musely jsme vypadat fakt hodně směšně :D
Ani nám moc dlouho netrvalo najít třídu, kde jsme si vybraly další přednášku - konkrétně to bylo "Antický člověk a jeho čas", takže antická chronologie. To bylo docela fajn, jen byl přednášející docela uspávač, bohužel. A to nejlepší nakonec (ikdyž ne tak úplně konec) byla přednáška od Lucie P-něco o latinské výslovnosti.
Díky ní jsme se vlastně rozhodly, že studovat na téhle univoritě v budoucnu by vlastně nebylo vůbec špatné. A zároveň jsme si vybraly profesorku, ke které bychom chtěly chodit na přednášky :D
A jako zakončení jsme šly do klubu K4 v Celetné (a že nám trvalo, než jsme to našly...) na divadelní představení absolventů FF UK v latině o Romulovi a Removi, určitě znáte.

Abych to shrnula - ulily jsme se ze školy, angličtino-latinářka nás má ještě radši, vypadáme ještě chytřejc, vybraly jsme si univerzitu a profesorku, mám ještě větší zájem o jazyky než předtím a příští rok jdeme určitě zas! Což bych doporučovala i vám, budete-li mít tu možnost. Zaskočilo mě totiž, že třeba z našeho gymplu tam šlo snad jen sedm lidí (včetně nás)...

když se všechno posere

1. listopadu 2012 v 20:40 | Aurora |  vzpomínky
Špatnej tejden, určitě to znáte. Fakt už jsem vyšťavená úplně, ani si nevzpomínám, že by někdy byly prázdniny.
Už je normální, že mi někdo zapomene říct, že nám odpadla hodina, tak trčím ve škole zbytečně tři hodiny. Ale zůstal tam se mnou J., tak jsme našli spoustu dveří a vtipkovali o jablkách a nakonec mě rozdrtil v šachách třema tahama. Takže to bych ještě tak nějak zkousla, ale dnešní ráno mě dorazilo.
To jsme si tak přivstali na nultou hodinu dobrovolně, ať si zabadmintonujem, a hádejte co se nestane. Mě a M. někdo v šatně ukradl z tašek peněženky (a kosmetickou taštičku). Takže všechny doklady a různý fotky v čudu. A pro mě ještě navíc v čudu skoro tři tisíce, ze kterých jsem měla v následujích třiceti minutách zaplatit zálohu na lyžák. To prostě zvedne náladu, víte. Ale tím to nekončilo, furt jsme běhali z místa na místo, každý nás posílal za někým dalším a nakonec nám řekli, že není "dostatečně prokazatelné a dohledatelné, že jsme to neztratily jinde." Aha. Takže škola se z toho prostě distancovala, jak nejrychlejc mohla. A prej, že z toho máme ponaučení do budoucna.
Takže jsme museli po škole strávit asi hodinu na policii, kde jsme to nahlásili, sepsali protokol a pak čekali a při tom luštili křížovky. Ještě nás tam pak jeden z těch policajtů skoro seřval, proč si nehlídáme věci, když v tý tělocvičně se krade co čtrnáct dní. Skvělý. A do toho jsme ještě byly hladový.
Takže suma sumárum, přišla jsem o pár sentimentálních drobností, občanku, pojišťovnu, ISIC, kartu do knihovny, několik věrnostních karet, školní kartu do knihovny, skoro tři tisíce, kosmetickou tašku, nivea krém, anitibakti krém, placentu, vlhčený ubrousky, peněženku a jeden ibalgin.
Ale jo, mám se skvěle.