všechno zlé je k něčemu dobré

14. října 2012 v 10:54 | Aurora |  vzpomínky
weheartit
Opravdu moc tu větu nesnáším.
Ale zase se mi potvrdilo, že na ní něco bude.
Letošní školní projekt pro nás třeťáky je anglické divadlo. Zatim s jeho vývojem fakt nejsem spokojená. Téma je fajn, Pride and Prejudice je skvělá kniha, to jo. Ale obsazení teda nevim. Lidi, kteří mluví anglicky nejlépe (mezi ty se řadím i já, nechci se vytahovat, prostě to tak je) mají nejmenší role. Mě už i vyškrtli tu jednu větu, co jsem zatím měla v první scéně. Skvěle.
První verze scénáře, se kterou přišli byla (z angličtinářské stránky) katastrofa. Až pak se začli držet původního scénáře. Ale fajn, to se stane. Ale fakt nechápu, proč odmítaj do toho dát i pár písniček a dát tomu trochu muzikálový nádech. Zpěváky i hudebníky máme dobré, letos už nemusíme dělat originální hudbu (jako jsme dělali minulý rok na muzikálu), stačí ji nazkoušet. A na to máme dobré zpěváky a zpěvačky. Jenže ti mluví dobře anglicky (nebo jim aspoň je rozumět), takže mají malé role. Kde je logika? Mě se neptejte.
A abych se vrátila k větě z nadpisu - k čemu že to je dobré? Začli jsme si tyhle křivdy kompenzovat učením a zapojováním se do školních projektů, nepovinných předmětů etc. Takže už jsem přihlášená na několik olympiád (logická, biologická, matematická a asotronomická, zatím), máme náš malý soukromý sbor pro zvané, chodím na tři sporty (z toho dva na nultou hodinu) a asi začneme ještě běhat. Španělština a fránina mi jde líp než kdy dřív, s latinou zatím začínám a na FCE jsem zatím nechyběla. Na anglickém "divadle" (je nás málo, takže debaty, monology, dialogy etc) mi to taky jde, jen musím mluvit víc nahlas. Už jsem i psala do projektu MF Dnes "Studenti čtou a píší noviny". A na biologické exkurze taky chodím a nosím individuální práce.
Ještě opravit fyziku a vytáhnout češtinu a jsem v suchu.
Taky si takhle podvědomě kompenzujete některé věci?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sáároušš Sáároušš | E-mail | Web | 14. října 2012 v 15:33 | Reagovat

Jak vidím, tak jsi pořádně uvědomělá a zapojíš se do všeho, do čeho můžeš :) To je pěkné, taky se snažím,baví mě to. Ale někdy mi přijde, že za to bývám někdy více ukamenovaná, než je obvyklé. Možná to bude tím, že jsem na základce, hehe. Ale co, ti lidé, s kterými trávím každý den alespoň 6 hodin mají ještě pořád méně jak rok naučit se starat sami o sebe :)

2 Kristýna Kristýna | Web | 14. října 2012 v 20:09 | Reagovat

No fotila jsem, protože jsem byla na střední fakt v háji, osamocená, smutná, teď fotím, protože mám prostě obrazy v hlavě a už vím, co chci tvořit. Ale to byla jediná kompenzace, jsem jinak školní flákač (ale přitom se ráda učím, tak kde je pravda..) a naopak jsem chodila hodně za školu. Tobě strašně tyhle aktivity závidím, ale to ti závidím celou osobnost :) musíš být pro rodiče darem z nebes (a jestli ne, tak já jim vysvětlím, že jo)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.