Říjen 2012

beyond reality

26. října 2012 v 14:28 | Aurora |  praha
galerierudolfinum
Před pár dny jsme se s několika přáteli rozhodli podívat na výstavu "Beyond reality - British painting today".
Výstava probíhá od začátku října až do konce prosince (30.12.) v pražské galerii Rudolfinum. Plné vstupné je 140 Kč, my jsme jako studenti šli za 90 Kč. Celá expozice je vymyšlena přímo pro prostory galerie. Jde o dvanáct současných britských malířů a jejich obrazy z posledního desetiletí, někdy vytvořené přímo pro tuto událost. Jediná výjimka v tomto ohledu je Hynek Martinec - čech trvale žijící a tvořící v Londýně.

Jeho obrazy také výstava začíná. Konkrétně několika z portrétů jeho partnerky Zuzany patřících do série, která by měla po dokončení čítat kolem třiceti obrazů. Větši obrazů je velkoformátová - a tím nemyslím formát A1, ale třeba dva na tři metry a podobně. Najde se zde pár výjimek, ale o nich až za chvilku.

všechno zlé je k něčemu dobré

14. října 2012 v 10:54 | Aurora |  vzpomínky
weheartit
Opravdu moc tu větu nesnáším.
Ale zase se mi potvrdilo, že na ní něco bude.
Letošní školní projekt pro nás třeťáky je anglické divadlo. Zatim s jeho vývojem fakt nejsem spokojená. Téma je fajn, Pride and Prejudice je skvělá kniha, to jo. Ale obsazení teda nevim. Lidi, kteří mluví anglicky nejlépe (mezi ty se řadím i já, nechci se vytahovat, prostě to tak je) mají nejmenší role. Mě už i vyškrtli tu jednu větu, co jsem zatím měla v první scéně. Skvěle.
První verze scénáře, se kterou přišli byla (z angličtinářské stránky) katastrofa. Až pak se začli držet původního scénáře. Ale fajn, to se stane. Ale fakt nechápu, proč odmítaj do toho dát i pár písniček a dát tomu trochu muzikálový nádech. Zpěváky i hudebníky máme dobré, letos už nemusíme dělat originální hudbu (jako jsme dělali minulý rok na muzikálu), stačí ji nazkoušet. A na to máme dobré zpěváky a zpěvačky. Jenže ti mluví dobře anglicky (nebo jim aspoň je rozumět), takže mají malé role. Kde je logika? Mě se neptejte.
A abych se vrátila k větě z nadpisu - k čemu že to je dobré? Začli jsme si tyhle křivdy kompenzovat učením a zapojováním se do školních projektů, nepovinných předmětů etc. Takže už jsem přihlášená na několik olympiád (logická, biologická, matematická a asotronomická, zatím), máme náš malý soukromý sbor pro zvané, chodím na tři sporty (z toho dva na nultou hodinu) a asi začneme ještě běhat. Španělština a fránina mi jde líp než kdy dřív, s latinou zatím začínám a na FCE jsem zatím nechyběla. Na anglickém "divadle" (je nás málo, takže debaty, monology, dialogy etc) mi to taky jde, jen musím mluvit víc nahlas. Už jsem i psala do projektu MF Dnes "Studenti čtou a píší noviny". A na biologické exkurze taky chodím a nosím individuální práce.
Ještě opravit fyziku a vytáhnout češtinu a jsem v suchu.
Taky si takhle podvědomě kompenzujete některé věci?