Září 2012

knižní dotazník, část 2

29. září 2012 v 16:29 | Aurora |  alter ego
weheartit.com

26. Jak často vybíráš knihy podle obálky?
Rozhodně jen kvůli obálce nekupuju, ale nechám se obálkou zaujmout. Asi jsem trochu povrchní.

27. Jak často souhlasíš s negativní knižní kritikou?
(Téměř) čistě negativní recenze nečtu, takže vlastně nikdy. Ale pokud jde o takové ty minusy vypíchnuté v některým recenzích, tak to občas jo.

28. Co psaní negativních recenzí?
Nečtu takové recenze, takže je logicky ani nepíšu.

29. Když by sis mohla vybrat v jakém dalším jazyce bys uměla číst, jaký by to byl?
Pravděpodobně franouczština (popřípadě španělština. A pokud bych měla volit z "exotičtějších", tak japonština.

30. Největší knižní výzva?
Tady to pro mě není žádná určitá kniha, ale spíš uvědomění si způsobu (více do hloubky), jakým je kniha napsaná. Já se vždycky zažeru do příběhu a pak když mám říct jak to bylo napsané... eh?

knižní dotazník, část 1

21. září 2012 v 20:33 | Aurora |  alter ego
weheartit.com
1. Oblíbená kniha z dětství?
Když pominu Harryho Pottera, Pána Prstenů, Eragona, Kroniky Prydainu (a další) a pojmu to jako opravdu dětskou knihu, tak to bude Valdík! Takový ten obrýlený mužíček s pruhovanou čepicí, toho musíte znát.

2. Co právě čteš?
Momentálně jsem si koupila (a rozečetla) v Shakespeare and Sons knihu "Numbers: Time to run", což čtu třeba na monotónních hodinách češtiny. A zároveň jsem se vrhla na re-reading LOTRa v angličtině :)

3. Máš právě nějakou rezervaci v kihovně?
Nemám, většinou nerezervuju, maximálně si tam knížku bloknu a ve stejný den ji vyzvednu, je to tak pohodlnější. Možná si ale budu muset rezervovat povinnou četbu, ikdyž o tom silně pochybuju.

4. Knižní zlozvyk?
Nad tímhle se musím zamyslet. Ráda chodím do knihkupectví, ikdyž si tam jen výjimečně něco koupím. V knihovně si vždycky naberu víc knih, než stihnu přečíst. Nosím s sebou všude právě rozečtenou knihu, pokud má pěknou obálku. A mám dlouhé seznamy knih, které ještě musím přečíst (before I die?).

5. Co máš právě půjčeno z knihovny?
Momentálně nic, plánuju se tam stavit příští týden. Nějak teď nebyl čas a doma knížky byly.

day zero project - goals

7. září 2012 v 21:37 | Aurora |  day zero project
Tak to konečně mám, po třech dnech vymýšlení. Ještě pravděpodobně některé body lehce pozmním nebo přidám, ale zatím to vypadá takhle. Tak snad zvládnu mít po tísic a jednom dni všech sto jedna cílů splněných. Shodujeme se v něčem? Doporučili byste mi něco? Máte taky seznam nebo plánujete udělat? Všechno mě zajímá. :)
Tenhle seznam je vlastně i úvodníkem do této rubriky, kam budu pravděpodobně při splnění některého úkolu přidávat články. A samozřejmě tento aktualizovat.
Tak mi držte palce!

START DATE: Sptember 7, 2012
END DATE: June 5, 2015

zombie obssesion

3. září 2012 v 13:44 | Aurora |  vzpomínky
Poslední dobou jsem opravdu posedlá zombíkama.
Hlavně teda 'the walking dead'. Asi napíšu časem recenzi. Až si budu jistá, že by to nebyl jenom fangirlovskej blábol plnej divnýh slov. Potom určitě. Teď jenom pořád dokola koukám na videa ze seriálu, rozhovory s herci a odpočítávám šest týdnů do začátku nové série. Doporučuju podívat se na to tak, ať můžete pak rovnou navázat třetí sérií, pokud se chcete moct soustředit i na něco jiného!

Včera jsem si dokonce udělala úplně skvělej penál se zombičím designem. (pro představu mrkněte vlevo, kvalita pokulhává, ale pro tu představu to stačí) Šít ho ručně bylo zlo. Zip jsem odpárala z kapsy jedný starý tašky - ze vnitřku, takže je pořád jako nepoškozená! Pak jsem zase zprovoznila ruční minišičku a zkusila to s tím... udělalo to hodně mezer, které jsem stejně musela opravovat ručně. Ale nakonec jsem s výsledkem spokojená vcelku, i na tu ruku jsem svým způsobem pyšná. Ta fixa se totiž rozpíjela, což mě neskutečně iritovalo.


Jo a co první školní den? Já jsem vůči tomu nějaká pasivní letos. Prostě jsem tam přišla, pokecala, odseděla si to, pak jsme vyrazili na pizzu, pobavili se a šla jsem domu. Víc odvázaná jsem byla z mejch skvělejch bot (božích!) a diy ear cuffu. Ale jako sranda byla, to zas jo, už teď kujem děsivý plány. Já si teda hlavně vylepšuju školní výbavu a dělám poslíčka učebnicím a tak, ale pohoda.

Poslední dobou jsem nějaká vyždímaná a tak. Ale slibuju, že se pokusím co nejdřív přijít zase v kvalitnějšíma článkama, než jen takovýhlema výlevama.

question: Nějaké návrhy na články? Třeba ten survival kit? Nebo nějaké určité recenze byste chtěli? Cokoliv mi navrhněte, prosím!