Srpen 2012

energy vampire

29. srpna 2012 v 20:55 | Aurora |  vzpomínky
Dnešek byl jeden z nejhůře strávených dnů těhlech prázdnin.
Byla jsem venku s dvěmi kamarádkami. Po příchodu domů jsem nejdřív jen půl hodiny seděla a civěla do zdi.
Když někam vyrážím s přáteli, tak nějak očekávám, že se vrátím nabitá energií, šťastná, sice asi unavená, ale tak jako mile unavená. Dneska jsem přišla a byla jsem úplně společensky vyždímaná a strašně unavená, možná i tak trochu podvedená. Nejdřív jsme šly udělat přípravu na projekt na matiku, tam jsem jenom seděla a čekala, až to budou mít a hlavou mi díky Nikoletě furt probíhalo "I have a bad case of diarrhea" (píseň, ne skutečnost, proboha! :D). Pak si šly dát nějaký hnusný bublinatý pití, tak jsem si šla koupit do Alberta vodu a doslova si užívala těch pět minut samoty.
Tak fajn, třeba se to zlepší, prostě mám špatnej den, ne? Byly jsme v obchodním centru, tak jsem čekala, že prolezeme obchody a koupíme něco ve slevách třeba, nevim, nějak se zabavíme. Já potřebovala pár věcí z drogerky, tak by mi to tak vyhovovalo. Místo toho si oni chodily a stěžovaly "my máme jen tři stovky, nemůžeme nakupovat, pojďme na vzduch", tak jsem otráveně prolítla obchody v rychlosti, zjistila, že nemaj co potřebuju a přesunuly jsme se na náměstí. Já celou dobu mlčela a přemýšlela o svým nebo si jenom v duchu říkala "the fuck did I just hear?!".
Dobře, jsme na náměstí, tam se opakovalo prakticky to samé, sice jsem sehnala pár věcí za dobrou cenu, ale náladu mi totálně zkazil make-up, co jsem si koupila. Chyběl tester, ale make-up byl levný a dobrý (podle recenzí), tak jsem čapla nejsvětlejší odstín a riskla to. Chyba. I ten nejsvětlejší je na mě tmavý, tak ho asi smíchám s něčím, nevím.
Tak jsem jim řekla, že potřebuju jít na poštu odeslat balík, tak ať jdeme rychle - nechci aby mi zavřeli, že. Jejich rychle a mé rychle se asi diametrálně liší. Stihla jsem to tak tak, zatímco si ony šly na záchod do McD (svačily už v KFC). Za balík chtěly 65 korun, tak moje nálada zase klesla a peněženka byla lehčí. Pak nás čekal poslední krátký úsek k mému domu. Samozřejmě se ptaly, jestli můžu ještě být dýl a proč ne a to mě jako nepustí rodiče? "Mám už na večer program" je docela utišilo. Rychle jsem si odbyla loučící objímání a vyčerpaně vystoupala schody k bytu. Už nikdy více!
Teď jsem si zlepšila náladu mozzarellou s rajčatem a dám si něco čokoládovýho ke sledování zombí seriálu s mamkou.
Tenhle článek vám nic nedal, chápu to, ale potřebovala jsem to ze sebe dostat.

Q: Máte taky nějaké přátele "energetické upíry"?

procrastination

24. srpna 2012 v 16:45 | Aurora |  vzpomínky
Nerada to přiznávám, ale posledních pár dní týdnů se aktivně věnuji prokrastinaci.
"Když se za dva měsíce doučíš rok španělštiny, můžeš přeskočit jeden rok studia, ty na to máš" zní jako lákavá nabídka.
"Douč se za deset dní celej rok učiva, třeba to ještě stihneš" už tak dobře nezní. Vlastně to zní hodně stresujícně. Vůbec mě to netěší. A místo abych se do toho pořádně opřela, tak jsem tady a vší silou prokrastinuju. (výstižné)
Na mojí obranu, dokopala jsem se k pár (doslova) zápisům do čtenářského deníku, už ve formě, která se mi (snad) bude hodit k maturitě. Tak jsem ze sebe měla zase chvíli dobrej pocit a pak se šla nacpat jídlem a sledovat u toho hubnoucí show "The Biggest Loser". Ha.
Já toho chtěla za prázdniny tolik stihnout a tolik jsem toho nestihla, až je to k pláči. Už asi tak půl roku mám babičce vrátit jednu knihu a asi tak dva roky kamarádce DVDčka, až se na ně podívám. Kde je chyba?
Abych aspoň ten blog úplně nezanedbávala, tak mám v zásobě ještě několik fotek (docela dost jich je, všechny archivní, na nové jsem líná) a pár nápadů na články. Třeba "survival kit" ve stylu The Burning House nebo spíš "něco co budu u sebe nosit každý den, až se bude blíži (zombí) apokalypsa". Byl by zájem?
Jinak jsem v procesu vyhýbání se povinnostem stihla utratit většinu narozeninových peněz, z čehož šla nemalá částka na papírnické potřeby. Obsese papírnictvím zase jednou převládla nad kosmetikou, kde jsem si jen z nutnosti koupila linky za 60 korun, ať taky nějak vypadám. Taky se mi zpátky na chalupě povedlo zprovoznit starožitný (a napůl rozebraný) ruční šicí stroj, takže musím počkat (bůhví dokdy), až se táta vrátí z práce na Slovensku a z chalupy a přiveze mi strojek a materiál, co jsem tam nechala chytře. Pak se budu moct hned (haha) vrhnout na penál (se zombie designem!) a plátěnou tašku přes rameno (se zatím nevymyšleným designem). To je tak, když je člověk škrt a nedá blbejch 90 kaček za tašku, ať má stabilní základ. Aspoň z toho jednou (jednou, ano) udělám plnohodnotné diy. A nebo se mi při prvním nošení všechen obsah vysype na přechodu.
Další věc, co odkládám, hlavně kvůli lenosti a financím, je poslání balíku kamarádce do Ruska - francouzska z velvyslanectví, po třech letech tady musela odjet. Smutná to záležitost, už jsem to oplakala. Několikrát.
No a zítra se mi bratříček vrací od moře, čímž končí můj klid (společný pokoj je ďáblovo výmysl!). To bude ale vynahrazeno hodnotnými (haha) dary!
Prokrastinaci zdar!

P.S.: Jo a taky jsem slavila narozeniny, čtrnáctýho, tak už je mi šestnáct. Nějak z toho nemám radost.

high in the sky

23. srpna 2012 v 17:11 | Aurora |  fotím
by Aurora
Stáli jste někdy nad úrovní mraků, aniž byste byli v letadle?

mushrooms

19. srpna 2012 v 20:26 | Aurora |  fotím
(by Aurora)

Fotku jsem pořídila minulý duben na Kanárech. Fotila jsem z autobusu při objížďce ostrova.
Žádné úpravy neproběhly, to rozmazání se mi prostě líbí. Takhle si představuju, že člověk vidí, když si dá houbičky :D