red riding hood

23. července 2012 v 12:52 | Aurora |  recenze
weheartit

(wehearit.com)

Se začátkem minulého roku přišlo na svět další zpracování klasické pohádky pro děti, Červené Karkulky. Jen s méně dětským pojetím. Nedoporučovala bych jako pohádku na dobrou noc. Nicméně já byla s filmem spokojená a klidně bych ho shlédla znovu.
Příběh se odehrává v zapadlé vesnici Daggerhorn na kraji lesa, kterou ohrožuje vlk. Nebo spíše vlkodlak, abych byla přesná. Po dlouhá léta si lidé vlka drželi od těla tím, že mu každý měsíc nechávali zvířecí oběti. Vlkovi to stačilo, až do doby, kdy přišel třídenní krvavý úplněk - čas na lidskou oběť.
Valerie, kterou ztvárnila Amanda Seyfried, už od dětství miluje Petera (a on jí taky), jenže jí rodiče zasnoubili s Henrym, který má lepší společenské postavení. Tím přichází klasický prvek zamilovaného trojúhelníku. Horrorové prvky přijdou se zabitím Valeriiny mladší sestry. Chvílemi se na filmu odráží fakt, že režisérkou byla Catherine Hardwick, která má na svědomí třeba Stmívání. Přesto musím říct, že tenhle kousek se jí povedl mnohem lépe.
Po neúspěšném pokusu o zabití vlka do vesnice přichází otec Solomon (Gary Oldman), jehož přítomnost zdánlivě přináší naději. Má přesně ten charakter, který balancuje mezi dobrem a zlem. Je krutý a má drastické metody, ale přesto není tak úplně zkažený. A právě on prohlásí Valerii za čarodějnici, když zjistí, že dokáže s vlkem komunikovat. Červený plášť od babičky jí taky dvakrát neulehčuje situaci, protože červená je považována za barvu ďábla.
Jako plus bych přidala, že téměř do úplného konce nevíte, kdo je vlk. Pořád měníte názor a získáváte nejisté stopy a nakonec je to někdo, u koho byste to ale vůbec nečekali. Musím říct, že konec se mi opravdu líbil. A abych s těmi plusy nešetřila - soundtrack taky není k zahození, skvěle navozuje atmosféru.

Jako film k deštivému letnímu večeru můžu jedině doporučit - 6.5/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 červenovlasá červenovlasá | Web | 29. července 2012 v 19:29 | Reagovat

viděla jsem ji jednou a to mi stačilo.
nějak mi na tom celém filmu neseděla jedna věc. ten milostný trojúhelník.
ale jinak se mi líbí ty soundtracky, abych nežrala, teda...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.