Červenec 2012

marley and me

30. července 2012 v 12:57 | Aurora |  recenze
http://weheartit.com/
(weheartit.com)
Marley a já aneb Život s nejhorším psem na světě
John Grogan

Obálka i anotace knihy Marley a já mohou vyvolávat dojem další americké komedie, zvlášť když byla i úspěšně zfilmovaná. Ale tahle knížka "klame tělem". Zvířata sami o sobě jsou vděčné téma pro spisovatele, ale John Grogan nepsal jen o části života se zlobivým psem. Nevymýšlel knihu, o které doufal, že z ní bude film a on se proslaví. On tuhle knihu žil. Je plná dojemných okamžiků, veselých zážitků, hádek a nových poznání, jaké zažíváme i my sami každým dnem.

John a Jenny Groganovi jsou oba novináři. Tak trochu to z nich dělá spřízněné duše. Kniha začíná v okamžiku jejich svatby a začátku společného soužití. Když se Jenny povede zahubit i kytku, kterou dostala od Johna, tak poprvé přijde řeč na děti. John z toho není zrovna moc nadšený, ale nedává to najevo. V práci mu kamarád poradí, ať jí koupí štěně. Bude taky roztomilé, náročné na výchovu, bude mít spoustu požadavků - dokonalý předstupeň dítěte. John měl v dětství psa Shauna, který byl ukázka perfektního psa, takže se ničeho nebojí a dojede s Jenny vybrat labradora, kterého pojmenují Marley. Jenže z roztomilého štěňátka se za pár týdnů vyklube tank, co dokáže sežrat vše co mu stojí v cestě a má panickou hrůzu z bouřek.

red riding hood

23. července 2012 v 12:52 | Aurora |  recenze
weheartit

(wehearit.com)

Se začátkem minulého roku přišlo na svět další zpracování klasické pohádky pro děti, Červené Karkulky. Jen s méně dětským pojetím. Nedoporučovala bych jako pohádku na dobrou noc. Nicméně já byla s filmem spokojená a klidně bych ho shlédla znovu.
Příběh se odehrává v zapadlé vesnici Daggerhorn na kraji lesa, kterou ohrožuje vlk. Nebo spíše vlkodlak, abych byla přesná. Po dlouhá léta si lidé vlka drželi od těla tím, že mu každý měsíc nechávali zvířecí oběti. Vlkovi to stačilo, až do doby, kdy přišel třídenní krvavý úplněk - čas na lidskou oběť.
Valerie, kterou ztvárnila Amanda Seyfried, už od dětství miluje Petera (a on jí taky), jenže jí rodiče zasnoubili s Henrym, který má lepší společenské postavení. Tím přichází klasický prvek zamilovaného trojúhelníku. Horrorové prvky přijdou se zabitím Valeriiny mladší sestry. Chvílemi se na filmu odráží fakt, že režisérkou byla Catherine Hardwick, která má na svědomí třeba Stmívání. Přesto musím říct, že tenhle kousek se jí povedl mnohem lépe.
Po neúspěšném pokusu o zabití vlka do vesnice přichází otec Solomon (Gary Oldman), jehož přítomnost zdánlivě přináší naději. Má přesně ten charakter, který balancuje mezi dobrem a zlem. Je krutý a má drastické metody, ale přesto není tak úplně zkažený. A právě on prohlásí Valerii za čarodějnici, když zjistí, že dokáže s vlkem komunikovat. Červený plášť od babičky jí taky dvakrát neulehčuje situaci, protože červená je považována za barvu ďábla.
Jako plus bych přidala, že téměř do úplného konce nevíte, kdo je vlk. Pořád měníte názor a získáváte nejisté stopy a nakonec je to někdo, u koho byste to ale vůbec nečekali. Musím říct, že konec se mi opravdu líbil. A abych s těmi plusy nešetřila - soundtrack taky není k zahození, skvěle navozuje atmosféru.

Jako film k deštivému letnímu večeru můžu jedině doporučit - 6.5/10

desetidenní seznámení podesáté a naposledy

22. července 2012 v 12:52 | Aurora |  alter ego
jedna moje fotka


Mám ráda oheň. A Photoshop.

desetidenní seznámení podeváté

21. července 2012 v 12:47 | Aurora |  alter ego
dvě oblíbené písničky - dnes na téma zombie

2) Stephanie Mabey - The Zombie Song : je to děsná blbost, ale fakt skvělá! Melodie i text odkazují na několik populární písniček (Justin Bieber etc) nebo třeba na "Edwardobellovskou" lásku. Upřímně, jaké lepší vyznání lásky než "If I were a zombie, I'd never eat your brain!" existuje? Žádné. A bodka.
1) The Cranberries - Zombie : tohle zase neni blbost, ale je skvělá! Mám na ní vzpomínky hlavně z lyžáku, kde jsme jí hodně poslouchaly s Nikoletou a v refrénu jsme slyšely "What's in your heead, in your hee-ead, Salááme, Saláme, Saláme-e-e!". Což mi připomíná, jak jsme v autobuse nemohly přijít na to, co zpívá Bruno Mars v refrénu Grenade - "I'd throw my head on a plane for ya!" to asi nebylo :)

dětská naivita

20. července 2012 v 21:53 | Aurora |  píšu
Když si dáte vyhledat synonyma ke slovu optimismus vyjedou vám dvě slova - lehkost a živost. Já bych přidala ještě naivita.
Dětská naivita. Podle mě jsou v dnešní době opravdoví ryzí optimisté jedině děti. Ano, někdo se může považovat za optimistu, ale už je to jen převažující část vašeho charakteru, ne kompletní část. Řekněme, že k tomu máte sklony. Děti jsou optimisti. Teď jde jen o to, jak dlouho zůstanou ve své skořápce naivity.

už i duha se ztrácí v dáli
už nikdy to nebude tak jako dřív
tuhle partii jsme už odehráli
všechny fantazie přestaly mít vliv

když jsme si jako děti hráli
a nevěděli nic o světě
a ve dne pořád sny se nám zdáli
vše bylo jako z perletě

nic nebylo neřešitelné
nikdo si nehrál na lakomce
vše bylo vždycky odpustitelné
a vždycky přišly šťastné konce

Taky vám přijde, že si děti lehce spokojeně žijí ve své naivitě a vážně si to užívají? Nechybí vám to někdy?
Lidi by neměli být pořád tak vážní. Buďte občas zase dětmi.

desetidenní seznámení poosmé

20. července 2012 v 14:33 | Aurora |  alter ego
tři filmy, které patří mezi moje nejoblíbenější

3) Podfu(c)k. Skvělej film s Bradem Pittem v roli cikána. To prostě musíte vidět v originále, stojí to za to, vážně. Ale i asi po druhým shlédnutí pořád kopmletně nechápu zápletku... to se vsákne. Gauneři, rvačky a Brad Pitt - takový filmy mám docela ráda :D
2) Fight Club. Po shlédnutí tohoto filmu budete mít nutkání dát každému na potkání pěstí. A nebo se aspoň přihlásit na kurz sebeobrany. Zase tady hraje skvěle Brad Pitt (s ním bych ještě třeba doporučila Ocean Eleven). A taky Helena Boham Carter a Edward Norton. Hodnocení 8,8 na imdb si určitě zaslouží, možná i tu 9 bych tady dala.
1) Marley & Me. Jeden z mála filmů, co mě dokážou rozbrečet. Čím je náš Argon starší, tím víc. Jestli máte psa a nejste bezcitní, tak si taky pobrečíte. Ale stejně je to výbornej film i knižní předloha, oboje doporučuju, kde můžu.

desetidenní seznámení posedmé

19. července 2012 v 13:59 | Aurora |  alter ego
čtyři knihy, které patří mezi mé nejoblíbenější

4) Eoin Colfer - Artemis Fowl. Nejgeniálnější zlodějíček. Asi nepřežiju, že 10.7. vyšel poslední díl...
3) Darren O'Shaugnessy - Darren Shan. Doporučila bych ho každýmu, konečně skvělý pojetí upírů a nadpřirozenýho světa.
2) Patricia Briggs - Mercy Thompson. Tady zase skvělý pojetí měničů a vlkodlaků a nadpřirozenýho světa. Taky doporučuju.
1) Rick Riordan - Percy Jackson. No a Řecko je taky úžasný. Sice jsou knihy určený spíš pro dvanáctiletý a tak, ale stejně se to dobře čte i šestnáctiletejm třeba. Riordan prostě umí psát.

+BONUS próza: Harry Potter. Každý díl už jsem četla tolikrát... Nikdy mě nepřestane bavit.
+BONUS poezie: Lermontov - Démon. On a Erben jsou moji oblíbení básníci. Zvlášť když má hlavní postava moje jméno.)

desetidenní seznámení pošesté

18. července 2012 v 10:35 | Aurora
pět jídel, kterých se nikdy nepřejím

5) Těstoviny. Nejradši s tuňákem a se sýrem. V Itálii bych přibrala nehorázně!
4) Mozzarela, cottage a sýry celkově. Mozzarela s rajčaty, cottage na toustech nebo s malinami, sýry jakkoliv. Miluju!
3) Čokoláda, nutella a zlaté polomáčené. Bez jiných sladkostí se docela obejdu. Tyhle tři ale miluju. Jo a ještě ovesný sušenky jsou výborný.
2) Nektarinky, melouny a banány. Jiný ovoce zas tak ráda nemám, kromě jahod, malin a borůvek, ale ty sbírám v lesích, takže je nepočítám teď. Tyhle jsou z kupovanejch top. Bohužel, jedinej banán se i dobře jí a nemá pecky.
1) Toasty. Jsou skvělý. Teplý, celozrnný, se sýrem a šunkou...

desetidenní seznámení popáté

17. července 2012 v 14:15 | Aurora |  alter ego
šest míst, které bych chtěla jednou navštívit

6) Machu Picchu. Už jen kvůli tomu názvu. A taky bych tam určitě našla poklad.
5) Artemidin chrán v Efesu. Protože to je jeden z divů světa, Řekové jsou skvělý a je to úžasná stavba. Celkově mám ráda dějiny starověkého Řecka a řeckou mytologii.
4) Coloseum. Další úžasná stavba. Itálii bych prošla celou, ale Coloseum mě láká víc než třeba šikmá věž v Pise.
3) Irskou hospodu a venkov. Magical legend of Leprechauns je moje oblíbená pohádka, tam je Irsko úžasný, tak proč ne.
2) The Wizarding World of Harry Potter - Orlando, Florida. Tohle asi nepotřebuje moc komentář.)
1) Astrál. To prostě stojí za to. A bylo by fajn tam jednou bejt, místo jenom o tom poslouchat...

desetidenní seznámení počtvrté

16. července 2012 v 11:11 | Aurora |  alter ego
mých sedm přání
7) Polaroid nebo zrcadlovku. Polaroid se mi líbí už strašně dlouho, protože to je skvělá věc, ale teď už docela nepraktická a leze do peněz. Zrcadlovka by byla prostě úžasná. Nejen na profilovky...
6) Stát se novinářkou. Mým svůj vlastní pravidelnej sloupek na libovolný téma, kde bych se mohla vyřídit, dělat co mě baví a dostávat za to peníze.
5) Hodně cestovat. Nejlíp jako novinářka i jako turista, to by se střídalo.
4) Najít si skvělou brigádu. Požadavky: velký výdělek, za práci, kde můžeme pořád kecat. Nebo tak něco. A nebo nějakou novinářskou kariéru v mladém věku!
3) Být ve všem příští rok úspěšná. Naprosto ve všem. Já si kvůli tomu máknu, ale štěstí by se mi hodilo.
2) Skvělý role v anglickejch divadlech příští rok. A jet do Anglie. A udělat FCE na víc jak 80%, takže bych získala rovnou CAE. A bejt úspěšná i v ostatních jazycích.
1) Vidět polární zář.